Časté otázky

Musím něco umět, abych mohl začít cvičit tai-chi?
Do tai-chi přichází i lidé, kteří se nikdy pravidelně nevěnovali žádnému sportu. Přesto pro ně není problém učit se tai-chi. Může ho cvičit každý, kdo je schopen pohybu. Náročnější cviky se navíc dají přizpůsobit případným omezeným pohybovým schopnostem.

Kolik se za cvičení platí? Budu platit ještě něco jiného kromě lekcí?
V Havířově se platí 700 Kč na půl roku, v Orlové 800 Kč na 10 lekcí. Jako cvičenec nemusíte platit nic jiného, pokud se nerozhodnete pokračovat po základních sestavách například vějířem, holí či mečem. To jsou ovšem pokročilejší sestavy a než se k nim dostanete, máte dost času se rozmyslet, jestli se tai-chi chcete věnovat i nadále.

Potřebuji nějaké zvláštní oblečení?
Jakékoli pohodlné oblečení (tepláky, tričko) je vhodné. Samozřejmě je možné koupit si speciální oblek na cvičení tai-chi, ale to je zcela vaše volba.

Kolik času mi cvičení zabere?
V Havířově i Orlové cvičíme každá skupina 1,5 hodiny týdně. Jestli věnujete opakování nějaký čas i doma, určitě poznáte rozdíl :)


Jak dlouho se zhruba učí jedna sestava?

Záleží samozřejmě na její délce. Například základní sestavu "8" se učíme přiblížně půl roku. Tempo učení není rychlé - maximálně dva nové pohyby za lekci a hodně opakování, aby tempo zvládal úplně každý. Záleží také na konkrétní skupině. S každou další sestavou už jsou pohyby pro cvičence přirozenější a učí se je snadněji, takže můžeme trochu zrychlit tempo učení.

Další dotazy můžete psát na adresu mibrut@seznam.cz nebo se zeptat přímo v lekci tai-chi :)
56.jpg
17.JPG
DSC07754.JPG
DSC07741.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one